Piyano Eğitimi

5 YAŞ ÜZERİ PİYANO DERSLERİ:
bu ders özellikle az Ya da hiç müzik geçmişi olmayan çocuklar için tasarlanmıştır. Grup içerisinde eğlenerek müzik öğrenebilirler. Bu ders çocuğun doğru yaş grubunda uygun müzik yetisi almalarını sağlar. Piyano dersine başlamak için uygun yaş 5 ve üzeridir. Şunu daima hatırlamalıyız ki piyanoya başlamak için hiçbirzaman geç değildir fakat mümkün olduğunca erken başlamakta fayda vardır. Bu enstrümanın sonuçlarında erken başlamış olmanın önemi çoktur.
Piyano dersi çocuklarınıza ne tür faydalar sağlayabilir?
● Değşik müzik çeşitlerini çalarak piyano tekniklerini geliştirir.
● Başkalarını dinleyerek ve onlarla çalışarak ortak çalışma yeteneklerini geliştirir.
● Nota okumayı, yazmayı, müzik terimlerini ve sembollerini anlamayı öğretir.
● Kulak ile söyleyip çalma kabiliyetini geliştirir.
● Hafızalarını güçlendirir.

Müzik akıllı çocuklar yetiştirir:Müzik öğrenimi genel olarak beynin iki lobunu birden çalıştırmaktadır. Müzik öğrenimi, içinde hem sanatı hem de matematiği içermektedir.

Geliştirilmiş el-göz koordinasyonu: 
Piyano çalmak sayesinde gelişen el-göz koordinasyonu; yazı yazmada kolay öğrenme, güzel el yazısı yazma yeteneği sağlar.
Geliştirilmiş konsantrasyon:Piyano çalmak sayesinde çabuk odaklanmayı öğrenir. Parça çalmayı takip etmek, konsantrasyon ve odaklanmayı geliştirir. Aynı zamanda okuduğu notayı doğru olarak çalmak ve doğru tempoyu bulmak dikkati arttırır.
Okul başarısında artış: Piyano çalmak çocukların okulda Fen, Matematik ve Mühendislikle ilgili konulardaki başarısını arttırır.
Karakter gelişimine katkı: Piyano çalmayı öğrenen her çocuk konser piyanisti olmayabilir, ancak sanata bakış açısı gelişir ve donanımlı bir vizyona sahip olur.
Özgüven: Bütün enstrümanlar gibi, piyano çalmak kişinin özgüvenini arttırır. Piyano, enstrüman çalmayı öğrenmek için doğru bir başlangıçtır. Küçük ilerlemelerle çocuğun motivasyonu artar, özgüven kazanmış olur.
Hafızayı kuvvetlendirir: Piyano çalan çocukların hafızaları gelişir; kolay unutmazlar. Aileler çocuklarına piyano dersi aldırarak,  kendilerine en güzel hediyeyi vermiş olurlar.


 

 

Gis sanat kayıtları için çağrı merkezi ile iletişime geçin.

Haftalık Program

Pazartesi
Salı
Çarşamba
Perşembe
Cuma
Cumartesi
Pazar
Özel 1
Özel 2
Özel 3

Branş Bulucu